Ochutnávka Znovínu Znojmo - únor 2012

Letošní zimní ochutnávka vín Znovínu Znojmo degustátory příliš nenadchla

Tentokráte jsme měli možnost ochutnat zejména mladá vína ročníku 2011. Ročník je to nadějný, avšak některá vína by potřebovala ještě vyzrát. V minulých ročnících jsme byli zvyklí na lepší vzorky.

Tomu odpovídají i přidělené známky, které se pohybovaly níže, než bylo obvyklé v předchozích ročnících. Doporučit můžeme velmi komplexní Pálavu 2011 - Pozdní sběr, kterou jsme ohodnotili devíti body z deseti možných.

Ochutnávka vybraných vín říjen 2011

Již tradiční podzimní ochutnávka vín Znovínu Znojmo byla tentokráte určena zejména příznivcům sladkých vín.

Příznivce sušších aromatických vín jistě zaujme polosuchý Tramín červený 2010 pozdní sběr, který oslovil úžasnou vůní po medu, která se odrážela i v chuti, v níž ji doplňovala svěží kyselinka. Dámy pak jistě ocení velmi sladké Rulandské šedé 2009 slámové, šampióna mnoha soutěží (mimo jiné zlatá medaile časopisu Decanter). Vzhledem k tomu, že se v něm ozývají i kyselinky, může být toto víno bude jistě příjemným zákuskem i pro muže.

Znojemské historické vinobraní 2011

Začátek Znojemského historického vinobraní se nezadržitelně blíží. Letos se jej můžete zúčastnit ve dnech 9.-10.9. 2011

Jako každý rok zde i letos vystoupí velké množství folklórních a historických souborů. Těšit se můžete také na rytířské souboje a samozřejmě ochutnávky vína a burčáku

Do programu vinabraní jsou nyní zařazeny kromě tradiční akce Znovínu Znojmo i akce dalších vinařů. Těšit se na Vás budou Vinné sklepy Lechovice, Vinařství Waldberg Vrbovec, Vinice Hnanice, Vinařství Lahofer a společná akce Vinařství LAHOFER, Vinařství Kořínek, Dobrá Vinice, VINO HORT a Vinařství Rodiny Špalkovy.

Všechnya znalce vín jistě zaujme i Ochutnávka vín VOC Znojmo, která se bude konat blízko rotundy sv. Kateřiny

Permanentka na oba dny Vás vyjde na 280,- Kč. Novinkou je možnost nákupu vstupenek v síti Ticketpro, kde lze zakoupit do 1. 9. 2011 za 250,- Kč

Další informace naleznete na internetových stránkách znojemského historického vinobraní

 

 

Uživatel nepřihlášen... 
Uživatel:
Heslo:
Najděte nás na Google+